V vrtcu izkoriščamo možnosti za bogatitev vzgojno-izobraževalnega procesa in življenja v vrtcu s sodelovanjem z različnimi institucijami v okolju.

Obiskali so nas kurenti

Kurenti so otrokom polepšali dan. Nekateri so opazovali od daleč, drugi so se mu približali, a za vse je bilo to posebno doživetje...

več...

Vse živo v Stražunu – članek v časopisu Večer

V začetku oktobra smo že drugo leto zapored, na dogodku Vse živo v Stražunu, združili moči Slovensko društvo za proučevanje in varstvo netopirjev, Društvo za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije, Društvo študentov naravoslovja, Slovensko odonatološko društvo,...

več...

Vse živo v Stražunu

VSE ŽIVO V STRAŽUNU! Vabimo vas na voden izobraževalni sprehod po gozdni poti Netopirja Boromirja v soboto, 2. 10. 2021, s pričetkom ob 10. uri Poznate prebivalce mestnih gozdov? Zakaj je mestni gozd pomemben? Želite spoznati delo biologov? Če želite odgovore ste...

več...

Mladi raziskovalci narave

Sodelovali smo v akciji Ptice okoli nas. V letu 2020 se je pridružilo kar 1027 ljudi. V preštevanju ptic je  sodelovalo 38 izobraževalnih ustanov, izmed katerih pa so po številu navdušenih otrok izstopale štiri in sicer Vrtec Tezno Maribor (56 otrok), OŠ Koper in OŠ...

več...

Spoznajte našo gozdno pot Netopirja Boromirja

V šolskem letu 2013/2014 smo sodelovali v projektu Turizem in vrtec. Takrat je nastala naša pot Netopirja Boromirja. Poučno pot danes uporabljajo vrtčevski in osnovnošolski otroci, posamezniki, pari, družine, turisti. Vsi tisti, ki je še ne poznate je čas, da jo...

več...

Sodelovanje z Lutkovnim gledališčem Maribor

Lutka vzbuja otrokovo domišljijo in usvarjalnost. Je čudovito vzgojno in motivacijsko sredsvo v roki odraslega ali otroka. Njene besede in dejanja so močnejša od kogarkoli drugega. Abonma v Lutkovnem gledališču Maribor omogoča otrokom, da se sreča z gledališko...

več...

Sodelovanje z Zavodom za fotografsko terapijo

V letošnjem letu poteka obogatitvena dejavnost Fotografske urice tudi kot raziskovalni projekt. Zato sodelujemo z Zavodom za fotografsko terapijo. Fotograf Jure Kravanja, univ.dipl.ped. in soc. deli z nami svoje bogato znanje in izkušnje. V skupnih dejavnostih z...

več...

Sodelovanje s Pokrajinskim muzejem Maribor

Pokrajinski muzej Maribor je pripravil niz ustvarjalnic, kjer lahko otroci dodatno razvijajo svojo domišljijo, brusijo kreativnost in potešijo radovednost. Ustvarjalnice so namenjene zgodovini, običajem, šegam in navadam ter omogočajo otrokom, da spoznajo del naše...

več...

Sodelovanje z Umetnostno galerijo Maribor

Skupine, vključene v abonma Umetnostne galerije Maribor, obiščejo štiri razstave v šolskem letu. Vsak obisk vključuje vodstvo in ustvarjalnico, oziroma aktivnosti po dogovoru. Otroci spoznavajo umetniška dela in jih raziskujejo skozi različne naloge in igre, ki jih...

več...
Dostopnost