Tek podnebne solidarnosti (pod okriljem slovenske Karitas) so v enoti Mehurčki izvedli ob svetovnem dnevu voda. Vzgojitelji so se z otroki pogovarjali o pomenu vode za življenje. Ob fotografijah so si pogledali dele sveta, kjer vode primanjkuje in jo morajo nositi v svoje domove. Pri nošnji vode pomagajo tudi majhni otroci, saj v njihovih hišah nimajo vodovoda. Spoznali so tudi, kako se ljudje v odročnih delih sveta razveselijo vsake pipe iz katere teče čista, pitna voda ter spoznali pomen varčevanja vode doma in v vrtcu, ob različnih piktogramih (zmanjševanje curka, zapiranje pipe, če vode ne potrebujemo ipd.).

V našem vrtcu ne mine dan brez pitja vode, kar spodbujamo v vseh starostnih skupinah in v vseh letnih časih.