EKO vrtec kot način življenja in bivanja tudi v prehrani?

Bio bučnično seme Bio sončnična semena

Bio pirin zdrob Bio pirini kosmiči Bio pirina moka
Bio pšenična moka Bio müsliji
Bio čičerika Bio prosena kaša Bio ajdova kaša
Bio kvinoja Bio amarant (zrnati ščir) Bio leča
Bio brusnični džem Bio višnjeva marmelada

Bio marelična marmelada Bio jabolčni sok

Bio mleko Bio vanilijevo mleko Bio tofu
Bio pecilni prašek iz vinskega kamna
Bio meso mlade govedi
Bio korenček Bio radič Bio peteršilj
Bio zeliščno zelenjavna začimba brez soli
Vsa jabolka, ki jih ponujamo otrokom so iz integrirane pridelave in rastejo v naši neposredni bližini pod Pohorjem. Ekološka živila so na jedilniku tudi posebej označena.

Prednosti BIO živil
Več vitaminov in mineralov
Preliminarne raziskave kažejo na velik potencial in višjo prehransko vrednost BIO hrane. Ekološko pridelana živila vsebujejo več vitaminov in mineralov kot živila konvencionalne pridelave. Številne študije so v ekoloških živilih pokazale tudi znatno višji nivo antioksidantov* (flavonoidov, fenolov, in vitamina C). BIO živila imajo nižjo vsebnost vode, še posebej zelenjava, sadje in meso.

MANJ škodljivih snovi
Ekološko pridelana hrana vsebuje bistveno manj neželenih snovi, kot so ostanki nitratov, pesticidov,… Poleg tega se pri ekološki predelavi ne uporablja umetnih ojačevalcev okusa, arom, barvil, in stabilizatorjev, ki so nepotrebno breme za
naše telo.

BOLJŠI okus in vitalnost
Ekološka pridelava daje BIO živilom posebno aromo in polnost okusa. BIO živila so tudi izjemno vitalna in se dolgo ohranijo, saj vsebujejo lastne snovi za varovanje pred vplivi iz okolja.
Zavedamo se, da se s pridelavo živil BIO ohranja narava in pristno slovensko podeželje. BIO živila so živila najvišje prehranske in biološke vrednosti in zato zelo priporočljiva za prehrano naših otrok.

*Journal of Agriculture & Food Chemistry, 2003, vol.51 št. 5 in 19
.