PraznovanjeKitajskegaNovegaLeta Ulbl-037mObogatitveno dejavnost »Spoznavanje kitajske kulture in jezika« izvajamo v Vrtcu Tezno že drugo leto.

Otroci imajo možnost spoznavati kitajsko kulturo in jo primerjati z našo. V letošnjem letu izvajamo obogatitveno dejavnost v starejših skupinah v enoti Pedenjped.

Vsak torek in četrtek nas obiskuje kitajska učiteljica Jiayun Bao, ki gostuje v Mariboru v okviru Konfucijskega inštituta Ljubljana. Otroci, ki obiskujejo to obogatitveno dejavnost so se udeležili praznovanja kitajskega novega leta v amfiteatru II. gimnazije Maribor. Predstavili so se s pesmico o prijateljstvu Zhao pengyou in plesom “Legenda o pošasti Nian“.

PraznovanjeKitajskegaNovegaLeta Ulbl-026  PraznovanjeKitajskegaNovegaLeta Ulbl-028
 PraznovanjeKitajskegaNovegaLeta Ulbl-034  PraznovanjeKitajskegaNovegaLeta Ulbl-037