POMEMBNO OBVESTILO!

Sporočamo vam, da imamo novo spletno stran. 

www.vrtectezno.si

Obogatitveno dejavnost »Spoznavanje kitajske kulture in jezika« izvajamo v Vrtcu Tezno Maribor že tretje leto, v letošnjem letu v enoti Pedenjped. 20150210 174306a

S pomočjo kitajskih učiteljic Tracy Xiao in Jasmine Yaqi Cao, ki gostujeta v Mariboru v okviru Konfucijskega inštituta Ljubljana otroci spoznavajo posamezne značilnosti Kitajske, njihovo kulturo, tradicijo, jezik, pisavo in umetnost. Ob načrtovanih vsebinah odkrivajo podobnosti in različnosti med dvema različnima kulturama: slovensko in kitajsko. Otroci, ki obiskujejo to obogatitveno dejavnost so se udeležili praznovanja kitajskega novega leta v amfiteatru II. gimnazije Maribor. Predstavili so se s pesmico o prijateljstvu Zhao pengyou in plesi: Kuharji kitajske juhe, Jezdenje konja in Kungfu.

PraznovanjeKitajskegaNovegaLeta Rek-012  PraznovanjeKitajskegaNovegaLeta Rek-040

 

Dostopnost