V okviru Erasmus + projekta deutsch.info – Portal za učenje nemščine na zabaven in igriv način, smo sodelovali z mednarodnimi partnerji in nastala je aplikacija Dandelin – Deutsch für Kinder.

Kdo je Dandelin? Dandelin je zabavno pravljično bitje, ki otrokom v starosti od 5 do 8 let pomaga pri samostojnem odkrivanju nemščine. Vodi jih skozi teme, ki so za otroke te starosti še posebej zanimive; na voljo so enote Doma, V šoli, V parku. Domiselne risanke uvajajo besedišče, ki ga otroci lahko neposredno vadijo s pomočjo interaktivnih iger. Poleg tega lahko otroci poslušajo preproste pesmi, s pomočjo katerih še dodatno utrjujejo besedni zaklad. Ob uspešno opravljenih nalogah otroke čakajo različne nagrade, denimo kreativna navodila za ustvarjanje ali pobarvanke. Tako se otroci nemško učijo ob igri in oblici zabave!

Tudi vzgojitelji in učitelji ter starši lahko najdejo marsikaj zanimivega. Na voljo je 35 učnih enot za šole in vrtce, pripravljenih za nalaganje, ter gradiva za starše, s pomočjo katerih lahko učenje nemščine vgradijo v svoj vsakdanjik.

Vabimo vas k o ogledu spletne strani  www.deutsch.info/kids, kjer si brezplačno aplikacijo lahko tudi prenesete in Dandelina že spoznate.

Verjamemo, da bo aplikacija za vaše otroke in vas zanimiva, učenje nemščine pa s pravljičnim bitjem Dandelin, enostavno.