Vlada je na svoji 30. redni seji sprejela odlok, ki določa obvezno nošenje mask ali druge zaščitne opreme v zaprtih prostorih med katere spada tudi vrtec. Z odlokom je določeno, da je potrebno v zaprtih javnih prostorih nositi maske oziroma druga zaščitna sredstva, če v njem med osebami ni mogoče zagotoviti vsaj 2 metra medosebne razdalje. V času prihodov in odhodov otrok tega seveda ne moremo zagotoviti, zato je ob vstopu v vrtec OBVEZNO NOŠENJE MASKE ALI DRUGE ZAŠČITNE OPREME! Predlog odloka določa tudi obvezno razkuževanje rok. Na podlagi Odloka in posledične zaostritve ukrepa obveznega nošenja zaščitnih mask in razkuževanja rok, so pristojni inšpektorji že pričeli z opravljanjem nadzora v skladu z določbami Zakona o nalezljivih boleznih tudi v vrtcih. Kršiteljem odloka bodo izrekali globe, ki znašajo od 400 do 4.000 eur.

Pojav novega koronavirusa pomeni dodatno tveganje v življenju in potrebo po spremembi obnašanja ter prilagoditvah. V vrtcu dosledno izvajamo ukrepe, s čimer želimo zavarovati zdravje otrok, ki so vrtcu zaupani v varstvo in izobraževanje, prav tako pa želimo zavarovati zdravje zaposlenih in njihovih bližnjih.

Starši, hvala vam za veliko mero strpnosti in vašega zaupanja v naše delo in seveda –  BODITE VZOR SVOJIM OTROKOM!