OBVESTILO ZA STARŠE!

Na podlagi sklepa Vlade RS, št. 18100-7/2020/2 in Uredbe Ministrstva za zdravje vas obveščamo, da zaradi izvajanja ukrepov za preprečevanje širjenja nalezljive bolezni COVID-19, zapiramo VRTEC TEZNO MARIBOR,

od ponedeljka, 16. 3. 2020 do nadaljnjega.

V primeru novih usmeritev vas bomo  obveščali preko spletne strani vrtca.

VODSTVO VRTCA TEZNO MARIBOR

V Mariboru v času izrednih razmer ne bo organiziranega nujnega varstva otrok

»V vodstvu Mestne občine Maribor smo s Skupnostjo vrtcev Maribor in Civilno zaščito Maribor temeljito proučili predloge Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport glede možnosti organizacije nujnega varstva predšolskih otrok, katerih starši bodo morali kljub ukrepom v povezavi z epidemijo okužb z novim koronavirusom opravljati svoje delo.

Upoštevajoč epidemiološke razmere in s strani ministrstva predlagani način izvedbe nujnega varstva ter velikost predšolske populacije v Mestni občini Maribor, smo morali ugotoviti, da v naši občini žal ne bomo mogli organizirati nujnega varstva v predlagani obliki, glede na to, da imamo v našem okolju že potrjene okužbe.

Ocenili smo, da bi z združevanjem otrok na istem mestu v času epidemije zelo težko sledili zaščitnim ukrepom in priporočilom zdravstvene stroke ter s tem izničili prizadevanja naše države in mesta Maribor za zajezitev širjenja okužbe Covid-19. Zato bodo od ponedeljka, 16. marca 2020, do nadaljnjega vsi naši vrtci in osnovne šole zaprti.

Iskreno upamo, da si bodo lahko tudi družine, katerih eden ali oba starša opravljajo delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah, uredile kvalitetno varstvo svojih otrok in da bodo mirno in varno preživele to obdobje, v katerem so pred vsemi nami mnogi novi, vendar povsem premagljivi izzivi.«