Spoštovani starši

Obveščamo vas, da smo zaradi pojava Koronavirusa SARS-CoV-2 v Sloveniji,  po predhodnem posvetovanju in priporočilih NIJZ ter MIZŠ v Vrtcu Tezno Maribor sprejeli Načrt za kontinuirano delovanje vrtca v času Korona virusa in z  njim sledeče preventivne ukrepe:

• Odpoved obiskov in sodelovanj na prireditvah, predstavah, dogodkih, ki so organizirane izven zavoda.
  • Odpoved obiskov, predstav, dodatnih dejavnosti v izvedbi zunanjih izvajalcev.
  • Odpoved roditeljskih sestankov in pogovornih ur.
  • Začasno prenehanje umivanja zob v vrtcu.
  • Odstranitev mehkih igrač iz kotičkov.
  • Odpoved dnevov odprtih vrat, ki smo jih predvideli v času vpisa otrok za novo šolsko leto.

Pospešeno izvajamo vse ukrepe, ki so navedene v priporočilih za preprečevanje nalezljivih bolezni, pri čemer smo še posebej pozorni na umivanje rok, higieno kašlja, prezračevanje igralnic, vsakodnevno bivanje na prostem.

V skrbi za vaše otroke vas prosimo, da v kolikor zaznate pri vašem otroku znake viroze, pojav povišane temperature, respiratorne težave, pojav kašlja ali druge bolezenske znake o tem obvestite otrokovega pediatra in otroka obdržite v domači oskrbi.

Sproti vas bomo obveščali o aktualnih smernicah in priporočilih NIJZ in MIZŠ preko spletne strani vrtca in oglasnih desk.

Hvala za razumevanje

Vodstvo Vrtca Tezno Maribor