POMEMBNO OBVESTILO!

Sporočamo vam, da imamo novo spletno stran. 

www.vrtectezno.si

12.5. nas je v enoti Mehurčki obiskala ga. P. B., čebelarka (zaposlena na Čebelarski zvezi Slovenije). Prijazna gospa nam je povedala veliko zanimivega o življenju čebel. Najbolj smo si zapomnili, da čebela piči samo takrat, kadar jo je strah in se počuti ogroženo. Otroci so bili najbolj navdušeni nad dišečim satovjem, košem za pokrivanje panja in čebelarskim klobukom, ki so si ga vsi nadeli na glavo.

Po pogovoru o čebelah so na igrišču sledile dejavnost po »čebeljih postajah«. Gospa čebelarka je v likovni delavnici pokazala panjske končnice, nato pa so se otroci iz različnih skupin preizkusili v njihovi poslikavi. Tudi ostale dejavnosti na igrišču so ta dan potekale v znamenju čebel. Dan pa ni minil niti brez skladbe Lojzeta Slaka »Čebelar«. Iskrena hvala gospe čebelarki, ki nam je predstavila čebele, te prav posebne živali, brez katerih ne bi bilo jabolk, hrušč, češenj, breskev in slastnih jagod… na naših mizah.

Dostopnost